Bartın Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleştirdiği kavşak suyu projesi ile mahalle sakinlerine daha kaliteli ve kesintisiz su temini sağladı.
Proje kapsamında, mahalleye toplamda 2.885 metre 20, 25, 32 ve 40'lık PPRC boru hattı döşendi. Ayrıca, 2 tane 10'ar tonluk kompozit depo inşa edildi. Bu sayede, mahalledeki 19 çeşmeye kavşak suyu verildi.
Projeyle birlikte, mahalle sakinleri daha temiz ve sağlıklı suya kavuştu. Ayrıca, tankerle su taşımak zorunda kalan mahalle sakinlerinin de bu sorunu ortadan kalktı.
Mahalle sakinleri projeden memnun
Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, projeden memnun olduklarını dile getirdi. Mahalle sakinlerinden biri şunları söyledi:
"Daha önce tankerle su taşımak zorunda kalıyorduk. Bu da hem zaman hem de maddi açıdan bize bir külfetti. Kavşak suyu projesiyle birlikte, artık bu sorunumuz ortadan kalktı. Temiz ve sağlıklı suya kavuştuk. Belediyemize teşekkür ediyoruz."
Bartın Belediye Başkanı Hüseyin fahri Fırıncıoğlu tarafından yapılan açıklamada “Vatandaşlarımıza kavşak suyuyla ilgili verdiğimiz sözü Cumhuriyet Mahallesi’nde de yerine getiriyoruz” ifadelerine yer verildi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI