Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sporu toplumun her kesimine yaymak, gençlerin beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği “Sokaklar Bizim” projesi çerçevesinde Bartın Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Gençlik Turnuvası Ömertepesi kapalı Spor Salonunda 24 Mayıs Cuma günü oynanan final maçıyla sona erdi.
Basketbol Akademispor ve TOKİ İlköğretim Spor Kulübü arasında oynanan final karşılaşmasını Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Spor Hizmetleri Müdürü İhsan Alptekin, Türkiye Basketbol Federasyonu Bartın İl Temsilcisi Aydın Kükner, Spor İl Müdürlüğü görevlileri ve sporseverler izledi.
‘3×3 Sokaklar Bizim Basketbol Turnuvası’ projesi kapsamında, Ömertepesi Kapalı Spor Salonunda Basketbol Akademi Spor Kulübü ile TOKİ İlköğretim Spor Kulübü finalde karşılaştı. Finalde rakibini mağlup eden Basketbol Akademi Spor kulübü şampiyon oldu.
Turnuvada TOKİ İlköğretim Spor Kulübü ikinci , Gündoğdu Spor Kulübü üçüncülüğü elde etti. Sokalar Bizim 3x3 Basketbol Projesi müsabakalarında birinci olan Basketbol Akademiz Spor Kulübü ve ikinci olan TOKİ İlköğretim Spor Kulübü Düzce’de düzenlenecek olan Bölge finallerine katılacak.
Müsabakalar sonunda derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi. Müsabakalarda derece elde eden takımlara kupa ve madalyalarını Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş takdim etti.