31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimleri için "Hür ve Müstakil" olarak katılan İYİ Parti'nin Bartın Belediye Başkanı adayı Atınç Günal, aday olma sürecine dair açıklamalarda bulundu. Genç ve dimamik aday, sadece Bartın'da değil, Türk siyasetinin bir "tazelenme sürecine girmesi" gerektiğinden bahsetti. Mevcut siyasi döngünün, Bartın halkını 2 tercih arasında bıraktığını ancak bu döngünün, genç ve dinamik adaylar ile kırılması gerektiğini belirtti. 2 deneyimli siyasetçi karşısına iddialı bir şekilde çıkan Atınç Günal, İYİ Parti Bartın teşkilatını yenilenmesi ile daha dinamik bir sürece girdiklerini belirtti.Günal, mevcut siyasi döngünün Bartın halkını sınırlı tercihlerle bıraktığını ve bu durumun değişmesi için genç ve dinamik adayların ön plana çıkması gerektiğini belirtti. İYİ Parti'nin Bartın teşkilatında yapılan yenilenmeyle birlikte daha dinamik bir sürece girdiklerini ifade eden Günal, partisinin Bartın için yeni bir dönemi başlatacağını söyledi.Aday olma sürecinde, deneyimli siyasetçilere karşı iddialı bir duruş sergileyen Atınç Günal, genç nüfusun ve değişimi isteyenlerin temsilcisi olarak Bartın'ı daha iyi bir geleceğe taşıma sözü verdi. İYİ Parti'nin "Hür ve Müstakil" adayı olarak seçmenin karşısına çıkan Günal, seçim kampanyası boyunca yapacağı çalışmalarla halka projelerini detaylı bir şekilde sunmayı hedefliyor.
İYİ Parti Bartın Belediye Başkanı adayı Atınç Günal'ın açıklamaları şu şekilde:
"Ben Atınç Günal, 1979 yılında Bartın'da doğdum. Bakırcılar ailesinin bir ferdiyim. Babam Suat Günal, Bartınlı olan herkes jkendisini tanır. İnşaat mühendisiyim. Bartın'da yaşıyorum. Bartın'ı çok seviyorum. Bartın'a hizmet için yola çıktım ve inşallah halkımız teveccüh gösterirse bu hizmeti vermekten onur duyarım.
Bundan 3 yıl önce İYİ Parti Bartın Merkez başkanı olduğum dönem var. dönemde benim kendi düşüncelerim arasında, gelecekte yapmak istediği hizmet etmek istediğim içimde bir istek vardı. Çünkü 20 yıldır bu şehirde çalışıyorum. Bu şehirde yaşıyorum. Doğduğumdan Bartın'ı çok seviyorum. Yani burası bizim hiçbir zaman ikinci plana atamadığımız bir yer. Ondan dolayı ben adaylarımız da ortaya çıktıktan sonra bensürekli aynı döngülerin artık dönmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı ben olurum başka biri olur, artık gençlerin bu işe girmesi gerektiğini düşündüğüm için kendim de elimi taşın altına koymak istedim. Onun için bu yola çıkmama karar verdim. Partimizde bunu uygun gördü ve biz de bu görevi sundular. Ben de kabul ettim. Onur duyarak. İnşallah halkımız da bana destek verirse projelerimizle Bartın'a gereken hizmetin kendi düşündüğüm, kendi hayalimdekinin de daha fazlasını vermek için elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
Seçim çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Ben tüm teşkilatımız yenileniyor, yenilendi daha doğrusu. Gerek il başkanımız, gerek yönetimle gerek partimize üye olan veya olmayan bizleri sevenler, ailemiz, bizlere güç veriyorlar ve biz de sahaya çıktığımız zaman da bunun karşılığını zaten görüyoruz. Ilk etapta bize 'iki tane aday var, siz neden çıktınız?' diye sorular geliyordu. Ben de şunu söyledim. Bu iş göründüğü gibi değil. Tabii ki iki tane adayımız çok değerli. Bartın'a çok hizmetleri geçmiş kişiler. Fakat artık bu döngünün kırılması gerekiyor artık çünkü bu işin sonu yok. Gerek Bartın yerelinde gerek diğer şehirlerimizde, Türkiye'de yönetimin genç nesile geçmesi gerekiyor, gençleşmesi gerekiyor. Adaylık sonrasında bunu herkese anlattım, neden aday olmak istediğimi, ne yapmak istediğimi, projelerimi söylediğim zaman bunun eee sahada dönüşleri bana şu anda çok pozitif olarak olmaya başladı. Ve ben gittiğim yerlerde şununla karşılaşıyorum; iyi ki aday oldunuz, iyi ki çıktınız geldiniz. 31 Mart gününe kadar inşallah kendimizi tanıtacağız, Bartın'da neler yapmak istediğimizi, Bartın'ın problemleri ve bu problemlere nasıl çözüm bulunacağını herkese tek tek anlatacağız. İnşallah 31 Mart günü de kazanan biz olacağız. Bir algı oluştu. Çünkü iki parti birleşti, bir iktidar partisi diğer tarafta ana muhalefet partisi, adayları çok güçlü. bunun halkta o mu kazanacak o mu kazanacak gibi Ister istemez bir karşılığı oluyor bunun. Fakat biz kendimizi anlattığımız zaman bizim ailelerimize kadar tanıyorlar, 'ben senin babanı tanıyorum, babaanneni, dedeni tanıyorum' gibi dönüşler oluyor. İnsanlar bu manzara ile karşılaşınca 2 aday haricinde oy verebilecekleri bir adayın çıktığını düşünüyorlar. Ben bunun 31 Mart günü çok farklı olacağını düşünüyorum. Yani bakalım nasip kısmet ama ben farklı olacağını düşünüyorum. Biz bunun sahadaki yansımasını görüyoruz. Çünkü sahada bizi durduruyorlar, ben bir şey sormadan, beş dakika, on dakika dertlerini, problemlerini anlatıyorlar. Bunun karşılığında da verdiğim cevapların ardından, onların beni tercih edeceklerini düşünüyorum."MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
İYİ Parti Bartın Belediye Başkanı adayı Atınç Günal'ın açıklamaları şu şekilde:
"Ben Atınç Günal, 1979 yılında Bartın'da doğdum. Bakırcılar ailesinin bir ferdiyim. Babam Suat Günal, Bartınlı olan herkes jkendisini tanır. İnşaat mühendisiyim. Bartın'da yaşıyorum. Bartın'ı çok seviyorum. Bartın'a hizmet için yola çıktım ve inşallah halkımız teveccüh gösterirse bu hizmeti vermekten onur duyarım.
Bundan 3 yıl önce İYİ Parti Bartın Merkez başkanı olduğum dönem var. dönemde benim kendi düşüncelerim arasında, gelecekte yapmak istediği hizmet etmek istediğim içimde bir istek vardı. Çünkü 20 yıldır bu şehirde çalışıyorum. Bu şehirde yaşıyorum. Doğduğumdan Bartın'ı çok seviyorum. Yani burası bizim hiçbir zaman ikinci plana atamadığımız bir yer. Ondan dolayı ben adaylarımız da ortaya çıktıktan sonra bensürekli aynı döngülerin artık dönmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı ben olurum başka biri olur, artık gençlerin bu işe girmesi gerektiğini düşündüğüm için kendim de elimi taşın altına koymak istedim. Onun için bu yola çıkmama karar verdim. Partimizde bunu uygun gördü ve biz de bu görevi sundular. Ben de kabul ettim. Onur duyarak. İnşallah halkımız da bana destek verirse projelerimizle Bartın'a gereken hizmetin kendi düşündüğüm, kendi hayalimdekinin de daha fazlasını vermek için elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.
Seçim çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Ben tüm teşkilatımız yenileniyor, yenilendi daha doğrusu. Gerek il başkanımız, gerek yönetimle gerek partimize üye olan veya olmayan bizleri sevenler, ailemiz, bizlere güç veriyorlar ve biz de sahaya çıktığımız zaman da bunun karşılığını zaten görüyoruz. Ilk etapta bize 'iki tane aday var, siz neden çıktınız?' diye sorular geliyordu. Ben de şunu söyledim. Bu iş göründüğü gibi değil. Tabii ki iki tane adayımız çok değerli. Bartın'a çok hizmetleri geçmiş kişiler. Fakat artık bu döngünün kırılması gerekiyor artık çünkü bu işin sonu yok. Gerek Bartın yerelinde gerek diğer şehirlerimizde, Türkiye'de yönetimin genç nesile geçmesi gerekiyor, gençleşmesi gerekiyor. Adaylık sonrasında bunu herkese anlattım, neden aday olmak istediğimi, ne yapmak istediğimi, projelerimi söylediğim zaman bunun eee sahada dönüşleri bana şu anda çok pozitif olarak olmaya başladı. Ve ben gittiğim yerlerde şununla karşılaşıyorum; iyi ki aday oldunuz, iyi ki çıktınız geldiniz. 31 Mart gününe kadar inşallah kendimizi tanıtacağız, Bartın'da neler yapmak istediğimizi, Bartın'ın problemleri ve bu problemlere nasıl çözüm bulunacağını herkese tek tek anlatacağız. İnşallah 31 Mart günü de kazanan biz olacağız. Bir algı oluştu. Çünkü iki parti birleşti, bir iktidar partisi diğer tarafta ana muhalefet partisi, adayları çok güçlü. bunun halkta o mu kazanacak o mu kazanacak gibi Ister istemez bir karşılığı oluyor bunun. Fakat biz kendimizi anlattığımız zaman bizim ailelerimize kadar tanıyorlar, 'ben senin babanı tanıyorum, babaanneni, dedeni tanıyorum' gibi dönüşler oluyor. İnsanlar bu manzara ile karşılaşınca 2 aday haricinde oy verebilecekleri bir adayın çıktığını düşünüyorlar. Ben bunun 31 Mart günü çok farklı olacağını düşünüyorum. Yani bakalım nasip kısmet ama ben farklı olacağını düşünüyorum. Biz bunun sahadaki yansımasını görüyoruz. Çünkü sahada bizi durduruyorlar, ben bir şey sormadan, beş dakika, on dakika dertlerini, problemlerini anlatıyorlar. Bunun karşılığında da verdiğim cevapların ardından, onların beni tercih edeceklerini düşünüyorum."MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI