9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü kapsamında Bartın Devlet Hastanesi Ana Bina poliklinik girişinde önemli bir farkındalık etkinliği düzenlendi. Hastane yetkilileri tarafından açılan standta, hastalara ve yakınlarına bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.Stantta, sigara bağımlılığıyla mücadele ve sigarayı bırakma konusunda vatandaşlara destek olmak adına çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu. Özellikle Dünya Sigarayı Bırakma Günü'nün önemine vurgu yapılarak, sigaranın zararları ve bırakma süreci hakkında bilgilendirme yapıldı.
Ücretsiz Destek!Hastane yetkilileri, sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlara destek olmak adına önemli bilgiler paylaştılar. Buna göre, sigarayı bırakma sürecinde destek arayanlar, Bartın (SHM) Sağlıklı Hayat Merkezleri'nden, (ASM) Aile Sağlığı Merkezleri'nden, hastanelerden veya MHRS, 182 ve ALO 171 Sigara Bırakma Danışma hattından randevu alarak ücretsiz destek hizmetlerinden faydalanabilecekler.Hastane yönetimi, sigara bağımlılığıyla mücadelede toplumun her kesimine destek olmayı ve sigara kullanımının azaltılması için bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![Bir 5 kişi ve hastane görseli olabilir](https://scontent.fesb3-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424860337_1609833979556576_226190509924411115_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=vwUTGFnoVwkAX_MbZQQ&_nc_ht=scontent.fesb3-1.fna&oh=00_AfC__GFXSMfLEsgrNu7Xy83cPaoyMyTY91muKJHCazCLuA&oe=65CB05EA)