Bartın'ın İnkumu açıklarında seyreden bir teknenin yanında beliren yunuslar, insanlar gibi sosyal ve oyunbaz davranışlarıyla dikkat çekti. Görüntülerde, 2 yunusun teknelerle eşlik ettiği anlar net bir şekilde kaydedilirken, ilerleyen saniyelerde bu sayının beşe çıkması izleyenleri hayran bıraktı.
Sıcak havanın tadını çıkaranlar arasına İnkum sahillerinde yunuslar da katılarak denizde şenlik havası oluşturdu. Yunusların insanları eğlendirmesi, doğanın iç içe geçtiği bu anlar, Bartınlılar tarafından büyük bir coşku ve sevinçle karşılandı. Doğal yaşamın içinde böyle etkileyici anlara tanıklık etmek, bölge halkının denizle olan bağını bir kez daha güçlendirdi.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI