Konya’da düzenlenen U23 Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda Bartınlı sporcumuz Emre Kural Türkiye Şampiyonu oldu.Bartınlı güreşçi Emer Kural’ın güreşte Türkiye şampiyonluğunu elde etmesi Bartınlıları gururlandırdı. Amasra Endüstri Spor Güreş Kulübü antrenörü sporcusu Emre Kural’ın U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında altın madalya kazanması nedeniyle sosyal medya hesabından tebrik etti.
Azerbaycan’da yapılacak olan U23 serbest güreş şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Emre Kural’ın elde ettiği başarıyı sosyal medya hesabından paylaşan güreş antrenörü Mehmet Bensiz şu ifadeleri kullandı:
“28-30 nisan tarihleri arasında Konya’da tamamlanan U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında Bartın ve Amasra’nın gururu Emre KURAL bir kez daha Türkiye ŞAMPİYON'u olarak göğsümüzü kabarttı. Mayıs ayında Azerbaycan’da yapılacak olan U23 Serbest Güreş Avrupa Şampiyonasında 61 kg da ülkemizi temsil edecektir. Bu başarısından dolayı Emre Kural'ı tebrik eder Avrupa Şampiyonasında Ülkemize Altın madalya ile dönmesini temenni ederiz.”