Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık olayıyla ilgili başlatılan bir soruşturma kapsamında önemli bir operasyona imza attı. Müracaat üzerine faili meçhul şüphelinin tespiti için yapılan titiz çalışmalar sonucunda, olayın şüphelisinin E. U. isimli şahıs olduğu belirlendi.
26 Ayrı Suçtan Aranıyordu
E. U.'nun, 17'si dolandırıcılık, 3'ü hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma, 2'si hükümlü ve tutuklunun kaçması, 1'i resmi belgede sahtecilik ve 2'si hırsızlık olmak üzere toplamda 26 ayrı suçtan arandığı tespit edildi. Şahsın, 2016 yılından bu yana başkasına ait kimlik kullanarak kaçtığı ve cezaevi firarisi olarak arandığı da anlaşıldı.
Sahte Kimlikle Yakalandı
Yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda E. U., 31 Mayıs 2024 tarihinde yakalandı. Şahsın, başka bir kişiye ait olan ve kendi fotoğrafını yapıştırarak kullandığı sürücü belgesi ile yakalanması, resmi belgede sahtecilik suçunu da ortaya çıkardı. Bu nedenle, KOM Şube Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler başlatıldı.
Cezaevine Teslim Edilecek
Cumhuriyet Savcısından alınan talimatlar doğrultusunda şüpheli şahsın işlemleri tamamlandığında, cezaevi kurumuna teslim edileceği bildirildi.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılık ve diğer suçlara karşı yürüttüğü başarılı operasyonlarla halkın güvenini kazanmaya devam ediyor.
ŞEVVAL ALTINTAŞ