Bölgesel amatör Lig temsilcisi Safranbolu Spor altyapının meyvelerini resmen almış bulunuyor. Safranboluspor U14 takımı Kastamonu’da düzenlenen U14 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarında mücadele etti. Temsilcimiz Bartın Gençlerbirliği takımı ile B grubunda mücadele eden Safranboluspor grubu birinci tamamladı.
Karabük'te bir ilke imza atan Safranbolu spor U14 takımı alt yaş kategorilerde ilk defa bir üstte tura çıkma şansı kazandı. Grubunda birinci olan Safranboluspor finalde karşılaştığı diğer grubun birincisi Bolu Esra Soysal Spor u 4-1 yenerek bir üst tura yükseldi.
14-17 Mart 2024 tarihleri arasında Kastamonu'da düzenlenen U-14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakalarında 2.tura yükselen Safranboluspor 20 takım arasına kaldı.
A grubunda maç sonuçları
Bolu Esra Soysal Spor Kulübü- Çankırı Gençliks:3-2
Çankırı Gençlik- Merzifonspor: 3-1
Bolu Esra Soysal Spor Kulübü- Merzifonspor:4-1
B grubu maç sonuçları
Safranboluspor- Sinopspor: 2-1
Sinopspor- Bartın Gençlerbirliği: 1-0
Safranboluspor- Bartın Gençlerbirliği: 2-0
Final maçı
Safranboluspor- Bolu Esra Soysal Spor Kulübü: 4-0
Safranboluspor U14 takımı Türkiye Şampiyonası 2. Tur karşılaşmalarını 21-24 Mart arası Düzce’de oynayacak.
Muhammet Bayraktar