Bartın İl Müftülüğü ve Cami İmamı Saadettin Karakaş'ın liderliğinde gerçekleşen "Ailece Sabah Namazında Buluşalım" programı, aileler arasında birlik ve beraberliği güçlendirerek manevi bir atmosfer oluşturuyor.Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlıyor ve sabah namazının ardından tesbihat, zikir gibi ibadetlerle devam ediyor. İl Müftü Yardımcısı Hulusi Güner'in kısa sohbet ve duasıyla süren program, katılımcılara manevi bir derinlik yaşatmanın yanı sıra aileler arasında kaynaşma fırsatı sunuyor.Cami İmamı Saadettin Karakaş, programın temel amacını aileleri bir araya getirerek sabah namazının önemini vurgulamak olarak belirtiyor. Karakaş, "Aileler sabah namazında buluşuyor, hem ibadetlerini yerine getiriyorlar hem de birbirleriyle sohbet ederek güzel bir birliktelik oluşturuyorlar. Bu program, aileler arasındaki dayanışmayı ve beraberliği güçlendirmek adına önemli bir adımdır" diyor.Programa katılan aileler, memnuniyetlerini dile getirerek, "Bu program vesilesiyle hem sabah namazı kılıyoruz hem de birbirimizle tanışma fırsatı buluyoruz. Vesile olanlardan Allah razı olsun" diyerek etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ediyorlar.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 08 Ocak 2024 - 09:29
Sabah namazında buluştular
Orduyeri Camii, her pazar günü düzenlediği özel etkinlikle aileleri sabah namazında bir araya getiriyor.
GÜNCEL
08 Ocak 2024 - 09:29
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir