Bartın, İslam aleminde büyük öneme sahip olan Berat Kandili'ni coşku ve dualarla karşıladı. Şaban ayının 14. gecesini 15'ine bağlayan bu mübarek gece, Bartınlı vatandaşların yoğun katılımıyla camilerde geçirildi. ![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65da4229b6ecb.jpeg)
Eller semaya yükselirken, dualar sağlık, huzur ve günahların bağışlanması adına edildi. Bartınlılar, Berat Kandili'nin önemini idrak ederek camilere akın etti. Şehirde düzenlenen programlarla bir araya gelen vatandaşlar, bu kutsal gecede birlikte dua etme fırsatı buldu.![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65da423532cd5.jpeg)
Bazı vatandaşlar Berat Kandili'ni oruçla karşılarken, diğerleri ise akşam namazından sonra camilere gelerek dualarını gerçekleştirdi. Bartın'da düzenlenen özel programlarda okunan ilahiler ve yapılan dua etkinlikleri, manevi atmosferi daha da güçlendirdi. Berat Kandili, Bartın'da birlik, beraberlik ve manevi bir atmosferin yaşandığı özel bir gecede kutlandı.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65da4229b6ecb.jpeg)
Eller semaya yükselirken, dualar sağlık, huzur ve günahların bağışlanması adına edildi. Bartınlılar, Berat Kandili'nin önemini idrak ederek camilere akın etti. Şehirde düzenlenen programlarla bir araya gelen vatandaşlar, bu kutsal gecede birlikte dua etme fırsatı buldu.
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/02/65da423532cd5.jpeg)
Bazı vatandaşlar Berat Kandili'ni oruçla karşılarken, diğerleri ise akşam namazından sonra camilere gelerek dualarını gerçekleştirdi. Bartın'da düzenlenen özel programlarda okunan ilahiler ve yapılan dua etkinlikleri, manevi atmosferi daha da güçlendirdi. Berat Kandili, Bartın'da birlik, beraberlik ve manevi bir atmosferin yaşandığı özel bir gecede kutlandı.MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI