Gençlik ve Spor Bakanlığının faaliyet programında yer alan 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okullar arası Yıldız erkek basketbol İl Birinciliği müsabakaları son gün oynanan TOKİ Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu arasında oynanan karşılaşma ile sona erdi.
Zevkli ve çekişmeli geçen TOKİ Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu arasındaki karşılaşmayı Okul Sporları Şube Müdürü Okul Sporları Şube Müdürü Selim Şahan, Bartın Basketbol İl Temsilcisi Basketbol Koçu Aydın Küknar , beden eğitimi öğretmenleri ve her iki okul takımının sporcu velileri izledi. İki takım arasındaki zorlu mücadeleyi ilimiz basketbol hakemlerinden Ömer Bora Kulavuz ve Ünal Çelikkan yönetti.
Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonunda oynanan karşılaşma çekişmeli geçerken yaklaşık 1,5 saat süren maçta TOKİ Ortaokulu, salondan son saniyede attığı üçlük basketle 43-42 galip ayrılarak şampiyonluğunu ilan etti. İki takım arasında oynanan karşılaşma büyük çekişme içerisinde geçti.
4 periyot üzerinden oynanan maçta iki ekipte tempolu bir oyun ortaya koydu. Başa baş şeklinde geçen ilk periyot 17-8 Cumhuriyet Ortaokulunun üstünlüğü ile bitti. İkinci periyotta toparlanan TOKİ Ortaokulu pota altında 13 sayı üretti ve periyotu da 13-8 aldı.
İlk iki periyotta sayılar da rakibine üstünlük sağlayan Cumhuriyet Ortaokulu devreyi 25-21 önde bitirdi. Üçüncü periyotta iki takım müthiş bir mücadele sergiledi. Başa baş şeklinde geçen üçüncü periyotu TOKİ Ortaokulu 8 -6 kazandı. Tempolu geçen maçın dördüncü setini 13-11 alan TOKİ Ortaokulu karşılaşmayı da 43-42 kazandı.
Müsabakaların son gününde karşılaştığı Cumhuriyet Ortaokulu karşısında sahadan 43-42 galip ayrılan Ali Hakan Alkan yönetiminde TOKİ Ortaokulu 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında düzenlenen Okullar Arası Yıldız Erkekler Basketbol İl birinciliği müsabakalarında şampiyon oldu.
Yıldız Erkekler il birinciliği müsabakalarında ipi göğüsleyen TOKİ Ortaokulu ilimizi 2023-2024 sezonu Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında temsil edecek.
Muhammet Bayraktar