Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları kadına şiddet ve aile içi şiddet konularında bilgilendirmeye devam ediyor.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Cumhuriyet Meydanı ve Hükümet Caddesi'nde stant kurarak, sokaktaki vatandaşlara KADES uygulamasını ve şiddete maruz kaldığı takdirde yapması gerekenleri anlatıyor.Ekipler, Bartın'da yaşayan kadınlardan KADES uygulamasını telefonlarına yüklemesini istedi.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapılarak, "Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında vatandaşlarımızın yoğunlukla bulunduğu Cumhuriyet Meydanı ve Hükümet Caddesinde toplumsal farkındalığı en üst noktaya taşımak amacıyla stant kurularak, şiddet mağduru olma ya da riski bulunması durumuna bağlı olmaksızın tüm kadın vatandaşlarımıza KADES uygulamasının tanıtımı ve yükletilmesi sağlanarak kadına yönelik şiddetle mücadeleyle ilgili temel bilgilendirmeler yapılmıştır" ifadeleri kullanıldı.Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/6658405c2ab7c.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/665840440900b.jpg)