Bartın'ın Ulus ilçesinde faaliyet gösteren Zafer, Konuklu ve Yılanlı Orman Kooperatif Başkanları, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu'nu makamında ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette, ormancılık faaliyetlerinin seyri ve kalitesi üzerine üretim süreçleri, makineli çalışmanın etkin kullanımı ve İşletme ile Kooperatifler arasındaki işbirliği gibi konular ele alındı.
Kooperatif başkanları, ormancılık çalışmalarının artık yılın her ayında sürdürüldüğünü vurgulayarak, bu süreçte Orman Teşkilatı'nın her türlü iklim şartında dahi aralıksız çalıştığını belirtti. Ayrıca, bu çabanın başarısında emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu ise Kooperatif başkanlarına ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, orman köylülerinin yaşam koşullarını iyileştirmek, sosyoekonomik sorunlarını çözmek ve orman köylerinin kalkındırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Bayraktaroğlu, "Ormanların fonksiyonlarını yerine getirilmesi için teknik çalışmaların yanı sıra orman köylülerimizin kalkındırılması asli görevimizdir" şeklinde konuştu.
Haber Merkezi