Bartın’ın Kozcağız beldesinde, Kavaklık Mahallesi'nde gece saatlerinde korkunç bir trafik kazası yaşandı. 81 plakalı otomobili kullanan 58 yaşındaki E.Ö., direksiyon hakimiyetini kaybederek aracın kontrolden çıkmasına ve yolun sağındaki şarampole yuvarlanmasına neden oldu. Kaza sonucunda, araç alev alarak yanmaya başladı.
Kazanın hemen ardından çevredeki vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Kozcağız Belediyesi itfaiye ekipleri, kısa sürede olay yerine intikal ederek yangına müdahale etti. Ancak tüm çabalara rağmen araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Kazayı hafif yaralanmalarla atlatan sürücü E.Ö., kendi imkânlarıyla Bartın Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından, yaralarının hayati tehlike oluşturmadığı belirlendi.
Olay yerinde yapılan incelemelerde sürücü E.Ö.'nün yasal sınırın üzerinde alkollü olduğu tespit edildi. Ayrıca E.Ö.'nün daha önce de alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulduğu öğrenildi. Bu durum, kazanın nedenleri arasında önemli bir faktör olarak değerlendirildi.
Olayla ilgili olarak sürücü E.Ö. hakkında soruşturma başlatıldı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kazanın tüm yönleriyle araştırılması için kapsamlı bir inceleme başlattı.
Haber Merkezi