Geçtiğimiz hafta Cuma günü gece geç saatlerde ilimizi etkisi altına alan kar yağışı, Bartın Ömertepesi sentetik sahasının zeminini karla kapladı. 13 Ocak Cumartesi günü U16 Futbol Ligi müsabakaları sahaların karla kaplı olması nedeniyle ertelendi. 14 Ocak Pazar günü 1.Amatör Kümede 5.hafta karşılaşmalarının oynanabilmesi için Bartın Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ekipleri, Ömertepesi sentetik sahanın zeminini iki gün boyunca yoğun bir çalışma ile kardan temizledi.
Ömertepesi sentetik saha zeminini temizleyip maç saatini bekleyen ekipler, Cumartesi günü ve Pazar sabahı da yoğun bir çalışma içerisinde çalışmalara devam ettiler. 14 Ocak Pazar günü Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın sabah saatlerinde Ömertepesi sentetik sahaya gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri ile sahanın karla kaplı zeminini hummalı çalışma sonucu maç öncesi temizledi.
Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisi amiri Aygün Sancar, Bartın Futbol İl Temsilcisi Esat Günaydın ve Spor İl Müdürlüğü personeli Ömertepesi sentetik zemindeki karları temizleyerek müsabakalarda sahayı oynanır hale getirdi.
Ömertepesi sentetik sahanın zemini kardan tamamen temizlenirken 1.Amatör Kümede 5.hafta karşılaşmaları oynanan 3 karşılaşma ile devam etti. Ömertepesi sentetik sahada Bartıngençlikspor- Kemerspor, Cumhuriyetspor- Kozcağız Belediyespor ve Bartın Gençlerbirliği- Kemergençlikspor maçları oynandı.
Ömertepesi sentetik sahanın temizlenerek hazır hale getirilmesi sporseverler ve spor kamuoyu tarafından taktirle karşılandı.
Muhammet Bayraktar