Bartın Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi, yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğrenme ve Türk kültürüne uyum sağlama konusunda önemli bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Özlem Koçak ile birlikte "Anadolu Kartalları" adlı film izlendi.Eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Türkçe dil becerilerini geliştirme ve Türk kültürüne daha yakından tanıklık etme amacıyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.Bartın Üniversitesi ve Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen bu etkinlik, öğrencilere hem dil öğrenme sürecinde destek sağlamayı hem de Türk kültürünü öğretmeyi hedefliyor.ŞEVVAL ALTINTAŞ
GÜNCEL
Yayınlanma: 27 Ocak 2024 - 12:53
Öğrenciler, Türk Kültürüyle Buluştu
Bartın Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler Türk kültürüyle buluşturuldu.
GÜNCEL
27 Ocak 2024 - 12:53
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir