Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı gereğince, Okullar arası Yıldız erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakaları oynanan final maçları ile sona erdi.
Yıldız erkekler futsal il birinciliği müsabakalarında grup maçları sonunda A ve B grubunda ilk iki sırada yer alan 4 takım yarı finalde mücadele etti. Yarı final maçları sonunda rakiplerine elenen Mustafa Kemal Ortaokulu ile Amerikan Kültür Koleji üçüncülük maçında karşı karşıya geldi.
İki okul takımı arasında oynanan karşılaşmayı ilimiz hakemlerinden Osman Oğurlu ve Beste Akyüz yönetti.İki ekip arasındaki müthiş mücadeleyi Cumhuriyet Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Bilgin Çelik, her iki okulun öğrencileri ve öğretmenleri izledi.
Ömertepesi Spor Salonunda oynanan karşılaşmada iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu. Maçın ilk yarısı başa baş bir mücadele şeklinde geçti. 15’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçta girilen pozisyonlardan Mustafa Kemal Ortaokulu takımından Çınar ve Amerikan Kültür Koleji takımından Ayaz değerlendirdi ve ilk yarı 1-1 berabere bitti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında etkili bir oyun ortaya koyan Mustafa Kemal Ortaokulu Ortaokulu bol pozisyona girdi. İki takım arasında çekişmeli geçen maçta Amerikan Kültür KOleji Ortaokulu zaman zaman etkili ataklarla pozisyon üretti. İki takımın müthiş mücadelesi Çınar ve Ayaz’ın attıkları gollerle 2-2 eşitlikle sona erdi.
Karşılaşmanın galibi kullanılan seri penaltı atışları sonucunda belli oldu. Seri penaltı atışlarında rakibine 2-0’lık üstünlük sağlayan Mustafa Kemal Ortaokulu karşılaşmadan da 4-2 galip ayrıldı ve Okullar arasa yıldız erkekler futbol müsabakalarında 3.oldu.
Muhammet Bayraktar