1-7 Mart Muhasebeciler Haftası nedeniyle Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda tören gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda sabah saatlerinde gerçekleştirilen törene, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol, Bartın Defterdarı Mecit Özdemir, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler katılım gösterdi.
Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Tuncay Maden. Muhasebeci ve müşavirlerin Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı.
Törende konuşma yapan Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Tuncay Maden, “Bu önemli haftada, mesleğimizin ve Cumhuriyetimizin birlikte yürüttüğü bu yolculuğu kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
“Bu Yolculuğu Kutlamaktan Büyük Mutluluk Duyuyoruz”
Üreten, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalıştıklarını belirten SMMMO Başkanı Tuncay Maden, ““Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir olarak 100 yıldır Cumhuriyetimizle 35 yıldır mesleğimizle kıvanç duyuyoruz” dedi. Maden, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu önemli haftada, mesleğimizin ve Cumhuriyetimizin birlikte yürüttüğü bu yolculuğu kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Tuncay Maden, mesleklerinin önemini vurgulayarak, “Mesleğimiz, Cumhuriyetimizin ve toplumumuzun gelecek gücünü oluşturan temel taşlardan biridir. Her geçen yıl, işletmelerin finansal sağlığını koruma ve güçlendirme misyonunu üstlenen Mali Müşavirler, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.
MUHABİR - EDA KOÇ