Moldova vatandaşı Moise Maria, Bartın İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.Müslüman olmak istediğini belirterek Bartın İl Müftülüğüne başvuran Moise Maria için "İhtida Merasimi" düzenlendi.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan merasimde İl Müftülüğü Vaizi Ali Üstünsoy, Maria’ya İslam dininin temel esasları hakkında bilgi verdi.Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Maria, "Meryem" ismini aldı.İl Vaizi Üstünsoy, Maria’yı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye etti.Haber Merkezi
GÜNCEL
Yayınlanma: 15 Mayıs 2024 - 12:15
Moldovalı Maria Müslüman Oldu!
Moldova vatandaşı Maria, Bartın'da müslüman oldu.
GÜNCEL
15 Mayıs 2024 - 12:15