Her yaz ve kış aylarında aralıksız eğitimler vererek Türk futbolu ve Bartın futboluna oyuncu kazandıran Bartın Gençlerbirliği okulların açıklaması ile birlikte hayata geçirdiği “ Kış Futbol Okulları” eğitimlerini hafta sonları sürdürüyor.
Yaz tatilinde hafta içi eğitimler veren Bartın Gençlerbirliği kulübü kış dönemimde küçük yaş grubundaki öğrencilere hafta sonları Cumartesi ve Pazar günü vermeye devam ediyor.
Küçük yaş grubundaki öğrenciler, Bartın Gençlerbirliği kulübü bünyesinde uzman antrenörler Bilgi Çelik, Mustafa Uras, Hidayet Köse ve Bartın Üniversitesi BESYO Bölümünde okuyan antrenörler eşliğinde eğitimler alıyor. Ayrıca kırmızı-siyahlı ekibin kulüp başkanı koordinatör teknik adam Oktay Özçelik futbol okulunda eğitim veriyor.
Bu kış döneminde 05-06 yaş grubunda eğitim vermeye başlayan kırmızı-siyahlı kulüp, hayata geçirdiği bu projeden de bir çok yıldız oyuncu yetiştirmeyi hedefliyor.
Kulüp Başkanı Koordinatör teknik adam Oktay Özçelik ile Tecrübeli futbol antrenörleri Bilgin çelik, Hidayet Köse, Mustafa Uras ve Bartın Üniversitesi BESYO bölümünde okuyan antrenörler tarafından teknik kuralları öğrenen ve antrenmanlarla deneyim kazanmaya başlayan Bartınlı 300’e yakın çocuk ve genç, hem Kış aylarını daha verimli geçirme imkanı buluyor hem de hayallerine daha emin adımlarla ilerliyor.
Bartın Gençlerbirliği kulübü, ülkenin güçlü spor altyapısına katkı sunmak için yoğun çaba harcadıkları gözleniyor.