Bartın Bilim ve Sanat Merkezi Destek Grubu öğrencisi Ela Gemici, Uluslararası Kanguru Matematik ve Fen Bilimleri final sınavlarında gösterdiği üstün performansla büyük bir başarıya imza attı.
Ela Gemici, Sınıf Öğretmeni Alev Yılmaz'ın danışmanlığında Uluslararası Kanguru Matematik final sınavında ve Uluslararası Kanguru Fen Bilimleri final sınavında ilk on öğrenci arasında yer alarak iki büyük başarı gösterdi.
Ela Gemici, Uluslararası Kanguru Matematik finalinde yedinci, Uluslararası Kanguru Fen Bilimleri finalinde ise beşinci olarak önemli bir başarı elde etti. Bu performansı sayesinde, Boğaziçi Üniversitesi'nde 8 Haziran 2024 tarihinde düzenlenen ödül törenine davet edildi.
ŞEVVAL ALTINTAŞ