Bartınspor’a her alanda destek veren Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, BAL 12.Grup’ta mücadele eden ve sezonun son haftasında Niksar Belediyespor maçı öncesi, kulüp başkanı Murat Yıldırım, yöneticiler Yıldıray Güngörür, Yüksel tekin, teknik direktör Şerif Sevinçhan ve futbolcular ile Boğaz tesislerinde verilen mangal ziyafetinde bir araya geldi. Teknik heyet ve futbolcularla yakından ilgilenen ve sohbet eden Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartınspor’un şehrin önemli bir marka değeri olduğunu ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde profesyonel lig yolunda takımın başarıyı sağlayacaklarını ifade etti.
Bartınpor yönetimi, teknik heyeti ve futbolcular da Milletvekili Aldatmaz’a gerçekleştirdikleri moral ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
“Bartınspor şehrin markasıdır”
Bartınspor’un birkaç yıl içerisinde iyi bir planlama yapılarak profesyonel lige çıkacağına inandığını belirten Ak Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartınspor’un şehrin önemli bir marka değeri olduğunu ve hereksin takıma destek vermesi gerektiğini ifade etti. Niksar Belediyespor ile oynanacak maç öncesi yönetimin futbolculara verdiği mangal ziyafeti sonrasında kısa bir açıklamada bulunan milletvekili Aldatmaz,” “Bütün camiayı, iş insanlarını ve Bartın halkını sonuna kadar Bartınspor’un arkasında olmaya davet ediyoruz. Bu sezon bir geçiş dönemi oldu. Takım yeniden yapılanarak birikmiş borçlarını ödeyerek rahat bir nefes aldı. O manada takıma her koşulda destek olunmasını bekliyoruz. Şehir şimdi bu takım profesyonel lige neden çıkamadı ya da şampiyonluğa oynamadığı için tartışıyor. İnanın Bölgesel Amatör Lig 12 gruptan oluşuyor. Her grupta 2 yada 3-4 takım ligi tamamlayamadı. Ya sezon başı, ya sezon ortasında maddi imkansızlıklar nedeniyle ligden çekildi. Bartınspor her türlü maddi imkan çok olmamasına rağmen ligi tamamladı. Bartınspor bu şehrin markası ve herkes bu markaya sahip çıkmak zorunda, Çünkü Bartınspor bu kendin takımı” dedi.