31 Mart tarihinde gerçekleşen Mahali İdareler Seçimleri tamamlandı. Yerel yöneticilerin belirlediği seçimlerde Bartın halkı, Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Rıza Yalçınkaya'yı BArtın Belediye Başkanı olarak seçti. 22 bin 383 oy ile oyların yüzde 51.29'unu aldı. Rıza Yalçınkaya'yı yüzde 36.61 ile oyların 15 bin 978'ini alan Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu takip etti.
AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, yerel seçimlere ilişkin açıklamada bulundu. Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın halkına seslendiği açıklamasında, “Millet iradesi Sandığa yansımış milletimiz kararını vermiştir. Milletimizin kararına saygımız sonsuzdur. Biz ilk günkü heyecanımızla Bartın için çalışmaya devam edeceğiz. Hepimizin ortak paydası Bartın. Kazanan Bartın olsun, seçim sonuçları Bartın'ımıza ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI