3 yıl önce Kastamonu amatör takımlarında forma giyen Bartınlı Methan Mertek 2022-2023 sezonunda Zonguldak Süper Amatör ekiplerinden Çaycumaspor’da forma giydi. Ligin ikinci yarısında Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 1074 Çankırıspor formasını giyen Bartınlı futbolcu Metehan Mertek bu sezon başında Sakarya Kazımpaşa Birlikspor ile anlaştı. 2023-2024 sezonunda Sakarya Süper Amatör Lig’de A grubunda mücadele eden Kazımpaşa Birlikspor’a transfer olan genç futbolcu Metehan Mertek başarılı oyunuyla göz doldurmaya devam ediyor.
2023-2024 sezonu Sakarya Süper Amatör Lig’de A grubu maçında 24.hafta maçında Kazaımpaşa Birlikspor deplasmanda Karasu Aziziyespor’a konuk oldu. Karşılaşmada etkili bir oyun sergileyen Kazımpaşa Birlikspor Doğukan Manavoğlu ve Kerim Almak’ın attıkları gollerle karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı. Sakarya Süper Amatör Lig’de 24.hafta deplasmanda aldığı galibiyet ve 3 puanla Kazımpaşa Birlikspor play-off’u garantiledi. Karşılaşmada başarılı oyunuyla göz dolduran Bartınlı Metehan mertek Sakarya’da yayın yapan Santra.54 haber sitesinde haftanın karmasına seçildi. Metehan Mertek bu sezon beşinci kez karamaya girdi.
Metehan mertek kimdir?
Küçük yaşlarda Bartın Kemerspor takımının altyapısında futbola başlayan genç oyuncu Metehan Mertek uzun yıllar alt liglerde ve 1.Amatör Kümede lacivert-beyazlı ekipte forma giydi. Daha sonra Üniversite eğitimi için Kastamonuya yerleşen genç krampon Metehan Mertek, Tosyaspor, Kastamonu Yurdum Gençlikspor, Çaycumaspor ve BAL ligi ekiplerinden 1074 Çaycumaspor takımlarında forma giydi. Geride kalan sezon ligin ilk yarısında Zonguldak Süper Amatör ekiplerinden Çaycumaspor’da oynadığı başarılı oyunuyla göz dolduran Mertek, bir çok takımın dikkatini çekti. Çaycumaspor’da yönetim ile başkanın problemler yaşaması nedeniyle BAL Ligi ekiplerinden 1074 Çankırıspor’un teklifini kabul etti. Genç oyuncu Çankırıspor’da geçen sezon ligin ikinci yarısında forma giydi. Başarılı orta saha ve kanat oyuncusu Metehan Mertek, 2023-2024 sezonunda Sakarya Kazımpaşa Birlikspr ile anlaştı. Futbol yaşantısını Sakarya’da devam eden yetenekli oyuncu, forma giydiği maçlarda performansı ile ön plana çıktı. Metehan Karasu Aziziyespor karşısında performansı ayakta alkışlandı. Başarılı oyunuyla da Metehan Spor kamuoyundan da övgü aldı. Metehan Mertek Sakarya Süper amatör lige bu sezon beşinci kez haftanın karmasına seçildi
24.hafta deplasmanda karşılaştıkları Karasu Aziziye spor’u 2-0 yenerek play-off’u garantileyen Kazımpaşa Birlikspor gelecek sezon BAL liginde mücadele etmeyi hedefliyor.
Muhammet Bayraktar
Metehan'ı biz çok seviyoruz. Çok karakterli çok başarılı bir sporcu. Allah annesinden ve babasından razı olsun. Çok daha başarılı bir sporcu olacağına inanıyoruz. Kazımpaşa'dan bartın'a selamlar.