Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinden çıkan bir doğa tutkunu, Ersen G., hayatını doğaya adayarak farklı bir başarı hikayesine imza attı. Erciyes Üniversitesi'nde Rus Dili ve Edebiyatı eğitimi alan Ersen G., üniversite sonrasında memleketi Bartın'a döndü ve fabrikanın planlama departmanında çalışmaya başladı.
Ancak Ersen G., iş dünyasında geçirdiği zamanlarda doğaya olan sevgisinden hiç vazgeçmedi. Boş vakitlerini doğayla iç içe geçirerek geçiren genç adam, bir gün hayatına sürdürülebilir bir faaliyet eklemeye karar verdi: arıcılık. Bu karar, onun doğaya olan bağlılığını arttıracak bir adım olacaktı.
Ersen G., arıcılık macerasına tek petekle başladı. Ancak bu sadece bir hobi olmaktan çıkarak, zaman içinde gerçek bir işe dönüştü. Ersen G., bu işi "doğa işletmesine" çevirerek, doğal yaşamın bir parçası olmayı sürdürdü. Arıcılıkla uğraşırken sadece doğaya değil, aynı zamanda Marvel evrenine olan hayranlığını da işine yansıtmaya karar verdi.
Marvel hayranı olan Ersen G., arı kovanlarını "Marvel" temalı bir şekilde süsledi. Ancak sadece estetik bir dokunuşla yetinmedi. Ürettiği balları "Süper kahraman değilsiniz, ama Marvel balı yiyebilirsiniz" şeklinde pazarlamaya başladı. Bu yaratıcı pazarlama stratejisi, Ersen G.'nin ürünlerini farklı kılan bir unsur haline geldi.
Ersen G.'nin Marvel temalı balı, sadece lezzetiyle değil, aynı zamanda doğaya olan sevgisi ve yaratıcı pazarlama stratejisiyle de dikkat çekiyor. Marvel evreni ile doğayı bir araya getiren bu özgün ürün, müşterilere sadece bir gıda maddesi değil, aynı zamanda bir deneyim sunuyor. Ersen G., tasarladığı Marvel kavanozunu yakın bir zamanda satışa sunmayı planlıyor.
Ersen G.'nin başarısı, sadece iş dünyasındaki yetenekleriyle değil, aynı zamanda doğaya olan duyarlılığı ve yaratıcı bakış açısıyla da öne çıkıyor. Marvel balı, Ersen G.'nin hem doğaya hem de hayal dünyasına olan sevgisini bir araya getiren nadir başarı hikayelerinden biri olarak dikkat çekiyor.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI