Bartın kent merkezine bağlı Muratbey Köyü'nde, Eyüpler Mahallesinde yaşanan kanalizasyon sorunu köy sakinlerini zor durumda bırakıyor. Kanalizasyon borularının tıkanması sonucu oluşan bu sorun, köy halkının günlük yaşamını olumsuz etkiliyor.
Özellikle Eyüpler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, kanalizasyon borularının tıkanması nedeniyle kanalizasyon sistemi bir anda taşarak sokaklara yayıldı. Köy sakinleri, evlerinin önlerinde oluşan bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi için yetkililere acil çağrıda bulundu.
Kanalizasyon sisteminin taşmasıyla birlikte çevre ve halk sağlığı riski oluşturan durum, köy halkını mağdur etmiş durumda. Yaşanan sıkıntı sebebiyle çocuklar, yaşlılar ve gençler de dahil olmak üzere köy sakinleri, temiz bir çevre ve sağlıklı bir yaşam için yetkililerden acil çözüm talep ediyor.
Muratbey Köyü sakinleri, bu sorunun bir an önce giderilmesi için ilgili birimlerin müdahalede bulunmasını ve köylerinin güvenli ve sağlıklı bir çevreye kavuşmasını istiyor. Vatandaşlar, yaşanan bu olumsuz durumun, hem köy ekonomisine hem de sosyal yaşantılarına olumsuz etki ettiğini belirterek, sorunun en kısa sürede çözülmesini bekliyor.
BELEDİYE
Yayınlanma: 12 Mart 2024 - 11:39
Mahalle Kanalizasyona Bulandı
BELEDİYE
12 Mart 2024 - 11:39
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir