Kumluca beldesinde düzenli olarak her yıl düzenlenen ve geleneksel haline gelen bayram futbol turnuvası bu sene de nefes kesen maçlara sahne oldu.
Ramazan Bayramında Kumluca beldesinde düzenlenen Özgün Ozsoy Futbol turnuvasında 15 futbol takımı katıldı. 4 grupta düzenlenen müsabakalarında gruplarında ilk ikiye giren takımlar çeyrek finalde karşılaştı. Çeyrek finalde rakiplerini eleyen As Dekorasyon, Konakspor, Gocanaz Ticaret ve Hira Elektrik takımları yarı finalde karşı karşıya geldi.
Yarı finalde rakiplerini eleyen As Dekorasyon ile Konakspor finalde karşılaştı. Finalde rakibini mağlup eden As Dekorasyon takımı Özgün Özsoy futbol turnuvasında şampiyon oldu. Çekişmeli geçen final maçını sporseverler ilgi ile izledi.
31 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel seçiminde Kumluca Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozkurt’unda takip ettiği turnuva sonunda düzenlenen törenle derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi.
Turnuvada derece elde eden takımla kupa ve madalyalarını Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Bozkurt ve davetliler tarafından takdim edildi.
Muhammet Bayraktar