Türkiye Basketbol Federasyonu 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan, U18 Kulüpler Arası Genç Erkekler Basketbol il Birinciliği müsabakaları Ömertepesi Spor Salonunda yapıldı. Bartın İl Temsilciliği ve Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen U18 Genç Erkekler Basketbol Kulüp maçları son hafta oynanan Bartın Gündoğdu spor kulübü ile Ata Su Sporları kulübü arasında oynanan son hafta maçı ile sona erdi.
4 takımın kıyasıya mücadele sergilediği kulüpler arası U-18 Basketbol il birinciliği müsabakalarında Basketbol Akademi (A) takımı şampiyon oldu.
9 Şubat tarihinde start alan kulüpler arası U-18 erkekler basketbol liginde Basketbol Akademi (A), Gündoğduspor kulübü, Ata Su Sporları kulübü ve Basketbol Akademi (B) takımları mücadele etti. Son maçlar 16 Şubat tarihinde oynandı. Son maçta basketbol Akademi (B) takımını mağlup eden Basketbol Akademi (A) takımı şampiyon oldu. Müsabakalarda karşılaştığı 3 takımı mağlup eden Basketbol Akademi (A) takımı ipi göğüsleyen takım oldu.
. Bartın Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ve Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen Kulüpler arası U-18 erkekler Basketbol müsabakalarını şampiyon olarak tamamlayan Basketbol Akademi (A) takımı kulübü ilimizi U-18 basketbol bölge şampiyonasında temsil edecek.
2023-2024 sezonu Bartın Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ile Bartın Basketbol İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen kulüpler arası U-18 erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında Basketbol Akademsipor (A) takımı şampiyon oldu. Müsabakalarda ikinci Bartın Gündoğdu spor kulübü olurken, üçüncülüğü Basketbol Akademi (B) takımı, dördüncülüğü Ata Su Sporları Kulübü elde etti.
U-18 erkekler basketbol il birinciliği müsabakalarında derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları Bartın Gençlik Spor Şube Müdürü Burhan Çetin, Basketbol İl Temsilcisi Aydın Küknar ve basketbol antrenörleri tarafından verildi.
Muhammet Bayraktar