Başkan Recai Çakır, Kaleşah Mahallesi Bulut Kent Sitesi önünde 2 bin 300 metrekarelik bir alana odaklanan projeyi açıkladı. Projede, mahalle sakinlerinin günlük dinlenme, spor ve eğlence ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir dizi sosyal alanın hayata geçirilmesi öngörülüyor. Başkan Çakır, projenin ismini "Kuleli Parkı" olarak belirledi ve projenin detaylarını şu şekilde aktardı:
"Kaleşah Mahallesi'nde gerçekleştireceğimiz Kuleli Parkı, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına yönelik geniş kapsamlı bir proje olacak. Bu parkta; oturma alanları, oyun alanları, spor-fitness alanları, kameriye ve piknik masaları gibi yeşil alanlar bulunacak. Ayrıca, mahalle pazar yeri, kütüphane, kafe ve sosyal donatı alanlarıyla mahalle sakinlerine modern ve kullanışlı bir mekan sunmayı hedefliyoruz. Amfi tiyatro sayesinde küçük konserler ve kısa filmlerin gösterilebileceği bir platform da oluşturacağız."
Başkan Çakır, Kuleli Parkı'nın sadece yeşil alanlarla sınırlı kalmayacağını, aynı zamanda mahalle ekonomisine de katkı sağlamak amacıyla ticari faaliyetlerin yürütülebileceği satış birimleri ve bankamatiklerin de yer alacağını belirtti. Projenin, halkın ihtiyaçlarına cevap verecek, sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak bir alan oluşturmayı amaçladığı vurgulandı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI