Bartın Belediyesi’nin organizasyonunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen ’19 Mayıs Gençlik Şöleni’, Cumhuriyet Meydanı’nda renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu. Saat 20.30’da başlayan etkinlik, Bartın halkı tarafından büyük ilgi gördü.
Şölen, sevilen ses sanatçıları Cemre Okur ve Murat Menteş’in performanslarıyla başladı. Her iki sanatçının sahne aldığı dakikalarda meydanı dolduran kalabalık, şarkılara eşlik ederek unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçıların ardından, geceye damgasını vuran diğer isimler de sahneye çıktı.
Sırayla sahneye çıkan Tunahan Ay ve Tayfun Nalbant Orkestrası, seyircilere müzik ziyafeti sundu. Orkestra eşliğinde söylenen şarkılar, gençleri ve aileleri adeta mest etti. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise Cengiz Büyükşahin, sazı ile birlikte sahne aldı ve geleneksel Türk müziğinin unutulmaz eserlerini seslendirdi. Büyükşahin’in performansı, izleyicilerden büyük alkış aldı.
Gecenin en dikkat çeken anlarından biri ise Bartın’ın sevilen simalarından “Kertenkele” Mustafa’nın sahneye çıkmasıyla yaşandı. Seyircilerin yoğun ısrarı üzerine sahne alan “Kertenkele” Mustafa, Halil Sezai’nin ünlü parçası “İsyan”ı seslendirdi. Mustafa’nın performansı, izleyicilerden tam not alırken, duygusal anlar da yaşandı. Şarkının ardından alkış tufanı koparken, Mustafa, gösterdiği performansla gecenin en unutulmaz isimlerinden biri oldu.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
Çok teşekkür ederim