Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kar yağışı uyarısı üzerine teyakkuzda bulunan belediye ekipleri, ana arterleri sürekli açık tutma ve olumsuzluk yaşanmaması için yoğun çaba harcıyor.Başkan çalışmaları koordine ettiKar yağışının başlamasıyla birlikte sahaya inen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Emre Önder, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Fırıncıoğlu, Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER)’nde çalışmaları koordine ederek, kar küreme ve tuzlama faaliyetlerini yönetti.
Bartın Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri, şehir merkezi, ana arterler ve hastane yollarında aralıksız olarak kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. 2 greyder, 1 loder, 12 kepçe, 2 otomatik tuzlama bıçaklı kamyon, 1 bıçaklı kamyon, 1 manuel tuzlama kamyonu ve 400 personel, karla mücadelede görev alıyor.Çalışmaların yanı sıra yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kaldırım temizliği de gerçekleştiriliyor. Ekipler, cadde ve bulvarlarda kar küreme ve tuzlama işlemlerinin yanı sıra kaldırımları da temizleyerek vatandaşların güvenliğini sağlıyor.Sokak hayvanlarını unutmadılar
Ayrıca, Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü, cadde ve sokaklarda kar temizliği yaparken, Park Bahçeler Müdürlüğü de park ve refüjlerdeki bitkileri korumak için çaba gösteriyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ise sokak hayvanları için beslenme noktalarına kuru mama ve su bırakıyor.
“Bartın Belediyesi olarak 7/24 sahadayız”Başkan Fırıncıoğlu, yaptığı açıklamada, "Kar yağışının başlamasıyla birlikte ekiplerimizi sahaya yönlendirerek çalışmalarımıza start verdik. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bartın Belediyesi olarak 7/24 sahadayız. Bu çalışmalarımızda görev alan personelimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum" dedi.ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/BELEDIYE%E2%80%99DEN-KAR-SEFERBERLIGI-_1_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/BELEDIYE%E2%80%99DEN-KAR-SEFERBERLIGI-_17_.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/BELEDIYE%E2%80%99DEN-KAR-SEFERBERLIGI-_7_.jpg)