Türk Kızılay'ı tarafından başlatılan “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyası kapsamında Bartın’da 5’inci Geleneksel Damar Yolundan Hayat Yoluna Kan Bağışı Şenliği devam ediyor. Türk Kızılayı ekipleri Bartın'daki vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ediyor.
Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan Kan Bağışı Şenliği, Cumartesi günü sona erecek. Büyük kan bağışı kampanyasında çeşitli etkinliklerle farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Bugün Kızılay ekipleri ve vatandaşlar önce halay çekti ardından voleybol oynandı. Bartın halkı ve Bartın Üniversitesi öğrencileri, kan bağışı kampanyasına büyük ilgi gösterdi.
15 Mayıs Çarşamba günü toplamda 171 kan bağışı 64 kök hücre bağışı yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen, “Kan Bağışı Şenliği” 18 Mayıs’a kadar her gün, 10.30-19.30 saatleri arasında devam edecek. Haber Merkezi
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66467a24eb528.jpg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66467a6d16613.jpg)