AK Parti'den Turhan Kalaycı ve CHP'den Hakan Ceylan arasındaki başkanlık yarışıyla başlayan seçimlerde, AK Partili Turhan Kalaycı 7'ye 5 oyla İl Genel Meclis Başkanı seçildi. İlk oturumun ardından yapılan açılış konuşmalarında, yeni dönemin tüm üyelere başarılar getirmesi temennisi dile getirildi.
Meclis'in en yaşlı üyesi olarak görev yapan MHP'den Aynur Yıldırım, ilk birleşimde yaptığı açılış konuşmasında birlik ve uyum vurgusu yaparak, "Burası bir hizmet yeri. Bartın’da hizmet çıtasını en yüksek yere çıkarmak adına hepimiz var gücümüzle uyum içinde çalışacağız" dedi.
Meclis Başkanlığı seçimi, ikinci turda AK Parti adayı Turhan Kalaycı'nın 7 oy almasıyla sonuçlandı. Kalaycı, seçimin ardından yaptığı açıklamada, yeni dönemin başladığını ve tüm Meclis üyelerine başarılar dilediğini belirtti. Bartın'a hizmet etme azmiyle dolu olduklarını vurgulayan Kalaycı, "Önümüzdeki 5 yılda Bartın'ımıza güzel hizmetler yapmak için hepimiz elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.
İl Genel Meclisi'nin Nisan ayı gündeminde, Meclis Başkanı, Meclis Divanı, İl Encümeni, ihtisas komisyonları, Vilayetler Birliği ve Mahalli İdareler Birliği'ne üye seçimleri gerçekleştirildi. Yeni dönemin ilk birleşiminde alınan kararlar, Bartın'ın geleceğine yönelik atılan önemli adımlar olarak nitelendirildi.
Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Turhan Kalaycı, yeni dönemin ilk oturumunda yaptığı konuşmada, "Öncelikle 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin hem Bartın'ımıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu dönemde tüm İl Genel Meclisi üyeleri olarak Bartın'a en iyi hizmeti sunmak için bir aradayız. Gelecek beş yıl boyunca Bartın'ın kalkınması için kararlılıkla çalışacağız" şeklinde konuştu.
Yeni dönemin başlamasıyla birlikte Bartın İl Genel Meclisi, şehrin ihtiyaçlarına cevap verecek projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başlayacak. Meclis üyeleri, birlik ve beraberlik içinde Bartın'ın kalkınması için elbirliğiyle çaba harcayacaklarına dair kararlılıklarını dile getirdiler.
Bartın İl Genel Meclis Başkanı seçilen Turhan Kalaycı ise yaptığı ilk açıklamada yeni bir döneme girildiğini ifade ederek tüm Meclis üyelerine başarılar diledi. Kalaycı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İl Genel Meclisimizin 2024 yılı Nisan ayı toplantı dönemi 09/04/2024 tarihli birinci birleşiminin üçüncü oturumunu açıyoruz. Öncelikle 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin hem Bartın'ımıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Aynı zamanda az önce birinci ve ikinci oturumda yapmış olduğumuz İl Genel Meclisi Başkanlık seçiminde vermiş olduğunuz desteklerden ve katkılardan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Tabii ki yeni bir döneme girdik. Bu dönemde tüm İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımıza ve İl Özel İdarelerimize 5 yıl içerisinde hayırlı çalışmalar diliyorum. İnşallah bu dönemde önümüzdeki 5 yılda Bartın'ımıza güzel hizmetler yapmak için, hepimiz elimizden gelenin en iyisini ve çabasını göstereceğiz inşallah. Bu vesileyle tekrar tüm seçilen arkadaşlarımızı kutluyorum, 5 yıl içerisinde hepinize başarılar diliyorum. Tabii ki önceki Meclisi üyesi arkadaşlarımıza, önceki İl Genel Meclisi Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Onların da hakikaten Bartın için çok hayırlı çalışmaları oldu. Hepsine tekrar tekrar tebrik ediyor, bu vesileyle hepinize saygılar sunuyorum.”
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI