Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sayın Mine Fırıncıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından yürütülen "İşimiz Temiz Projesi"nin 81 ilde yaygınlaştırılması ve proje bilgilendirme toplantısına yönetim kurulu adına katılarak, projeye desteklerini açıkladı.
Antalya Regnum Carya Hotel'de gerçekleştirilen toplantıda, yiyecek, içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerinde hizmet veren mikro işletme sahipleri ve çalışanlarının temizlik ve hijyen konusundaki bilgi düzeylerinin arttırılması hedefleniyor. İşimiz Temiz Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET iş birliği ile hayata geçiriliyor.
Toplantıya, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Nurten Öztürk, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Cengiz Mete ve 81 il başkanı ile milli eğitim camiasının temsilcileri katıldı. Bartın TSO KGK Başkanı Sayın Mine Fırıncıoğlu, organizasyona katılım sağlayarak Bartın'da hizmet veren sektörler için projenin uygulanmasına yönelik destek faaliyetlerini hızla hayata geçireceklerini belirtti.
Fırıncıoğlu, projenin amacına yönelik olarak, "Bartın’da hizmet gösteren yiyecek içecek, konaklama ve ulaşım sektöründeki firmalarımız için, projesinin uygulanmasına yönelik destek faaliyetlerimizi ivedi hayata geçireceğiz. Temizlik ve hijyen konusundaki farkındalığı arttırarak, sağlıklı bir geleceğe katkı sağlamak, kurulumuzun sosyal bir görevleri arasında daima yer alacak." ifadelerini kullandı.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI