Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda standlar kurularak, özellikle erkekleri hedef alan eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.Yapılan açıklamada, erkek odaklı eğitim ve farkındalık çalışmaları çerçevesinde erkek vatandaşlara kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verildiği belirtildi. Bu eğitimlerle, şiddet mağduru olma riski taşıyan veya taşımayan tüm kadın vatandaşlara yönelik koruyucu ve önleyici önlemler hakkında bilgilendirme yapıldığı vurgulandı.Ayrıca, Kadına Destek (KADES) uygulamasının tanıtımının yapılarak vatandaşlara yükletilmesi sağlandı. KADES uygulaması, kadınların acil durumlarda anında yardım çağrısı yapabilecekleri, konumlarını paylaşabilecekleri ve güvenliğini sağlayabilecekleri bir platform olarak önemli bir rol üstleniyor.Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, bu tür etkinliklerle kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumun her kesimini bilinçlendirerek, daha güvenli bir yaşam ortamı oluşturmayı hedefliyor.Haber Merkezi
ASAYİŞ
Yayınlanma: 29 Mayıs 2024 - 16:53
KADES Tanıtıldı
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetle mücadelede çalışmalarını sürdürüyor.
ASAYİŞ
29 Mayıs 2024 - 16:53
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir