Trendyol Süper Ligi 2023-2024 sezonunda Galatasaray, 24. şampiyonluğunu ilan ederek taraftarlarını sevince boğdu. Bu büyük başarı, Bartın’da da coşku ile kutlandı. Şehrin çeşitli noktalarında bir araya gelen Galatasaray taraftarları, şampiyonluğu büyük bir heyecan ve sevinçle karşıladı. Ancak kutlamaların ardından istenmeyen manzaralar ortaya çıktı.
Kutlamalar Coşkulu Başladı
Galatasaray'ın şampiyonluğu, Bartın’da büyük bir sevinçle karşılandı. Taraftarlar, şehrin çeşitli bölgelerinde toplanarak kutlamalar yaptı. Bayraklar, meşaleler ve havai fişekler ile donatılan kutlama alanları, gece boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Galatasaray marşları ve tezahüratlar ile yankılanan Bartın sokakları, adeta bir festival alanına dönüştü.
İstenmeyen Görüntüler Ortaya Çıktı
Ancak, kutlamaların ardından ortaya çıkan manzara, bazı vatandaşların tepkisine neden oldu. Kutlamalar sırasında kullanılan malzemelerin atıkları, caddelere ve sokaklara gelişigüzel atıldı. Bayrak, balon, meşale ve havai fişek gibi kutlama materyallerinin kalıntıları, şehrin birçok noktasında çöp yığınları oluşturdu.
Bu durum, çevre temizliği konusunda duyarlı vatandaşların tepkisini çekti. Bartın’da yaşayan birçok kişi, sosyal medya üzerinden duruma tepki göstererek, şampiyonluk sevincinin bu şekilde kirletilmesinin üzücü olduğunu dile getirdi.
Vatandaşlardan Tepki
Bartınlı vatandaşlar, çevre kirliliğine yol açan bu görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirtti. Kutlamaların, şehrin güzelliğini ve temizliğini bozmadan da yapılabileceğine dikkat çeken vatandaşlar, daha duyarlı olunması çağrısında bulundu. Bir vatandaş, “Galatasaray’ın şampiyonluğuna biz de sevindik, ancak kutlamaların ardından ortaya çıkan bu manzara hiç hoş değil. Herkesin çevreye karşı daha duyarlı olması gerekiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.
Temizlik Çalışmaları Başladı
Oluşan kirliliğin ardından Bartın Belediyesi, hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarına başladı. Belediye ekipleri, kutlama alanlarını ve sokakları temizlemek için seferber oldu.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI