31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine son bir hafta kala Bartin'da siyasiler kamusal alanlardaki görünümünü arttırarak kampanyalarına devam ediyor.
CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya'nın son durağı Gölbucağı Mahallesi oldu. Mahalle sakinlerine yaptığı kouşmasında "İnşallah Belediye kasasında Bartın'a hizmet edecek parayı bırakırlar" açıklaması ile Bartın Belediyesi'nin bütçe yönetimini eleştirdi.
CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya'nın açıkılamaları şu şekilde:
"Sizler her şeyin en iyisini güzelini hak ediyorsunuz. Dolayısıyla inşallah 31 Mart'tan sonra bizler de sizlerin hakettiği hizmeti en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Her konuda duyarlı olacağım. Her konuda herkese eşit ve adil bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacağız. Sosyal belediyecilik anlamında Bartın halkının beklentilerini karşıalama çabasında olacağız. Bunların yapabilme gücümüz var. Bartın Belediyesi'nin gerçekten çok büyük bir bütçesi var. 75 bin nüfuslu Bartın Belediyesi'nin 2023 yılında harcadığı para miktarı 7500 milyon TL.Bartın Belediyesi kasasından 750 milyon TL eski parayla 750 trilyon alçalmış. Yüzde yüz hepsi harcanarak750 trilyon kasadan çıkmış. 2024 yılında yine 750 milyon TL. Ocak, şubat, mart aylarında seçim için çok fazla harcama yapıyorlar. Siz de farkındasınız. Inşallah bize hizmet için para bırakırlar. Inşallah sizlerin beklediği hizmetleri yapabilmek için o paraları fazla harcamadan bize teslim ederler. Biz de halk için harcamaya devam ediniz. Bu paralar gerçekten büyük bir para. Yani iki senelik Bartın Belediyesinin bütçesi 1 milyar 500 milyon T Bunun beş yüz milyonu çalışanların maaşına gitsin. 1milyar TL eski parayla1 katrilyon lira 75 bin nüfuslu Bartın hizmet anlamında çok şey yapılır Dolayısıyla bu parlamen fakir fukaranın, yetimin parası olduğunu unutmadan, bu paranın halkın parası olduğunu unutmadan eğer tasarruflu bir şekilde kullanırsak, israftan kaçınırsak şatafat içerisinde bu parayı harcamazsak işte sizlerin beklediği her hizmeti yapabilmek çok kolay daha kolay olacak." MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI
CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya'nın son durağı Gölbucağı Mahallesi oldu. Mahalle sakinlerine yaptığı kouşmasında "İnşallah Belediye kasasında Bartın'a hizmet edecek parayı bırakırlar" açıklaması ile Bartın Belediyesi'nin bütçe yönetimini eleştirdi.
CHP Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya'nın açıkılamaları şu şekilde:
"Sizler her şeyin en iyisini güzelini hak ediyorsunuz. Dolayısıyla inşallah 31 Mart'tan sonra bizler de sizlerin hakettiği hizmeti en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Her konuda duyarlı olacağım. Her konuda herkese eşit ve adil bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacağız. Sosyal belediyecilik anlamında Bartın halkının beklentilerini karşıalama çabasında olacağız. Bunların yapabilme gücümüz var. Bartın Belediyesi'nin gerçekten çok büyük bir bütçesi var. 75 bin nüfuslu Bartın Belediyesi'nin 2023 yılında harcadığı para miktarı 7500 milyon TL.Bartın Belediyesi kasasından 750 milyon TL eski parayla 750 trilyon alçalmış. Yüzde yüz hepsi harcanarak750 trilyon kasadan çıkmış. 2024 yılında yine 750 milyon TL. Ocak, şubat, mart aylarında seçim için çok fazla harcama yapıyorlar. Siz de farkındasınız. Inşallah bize hizmet için para bırakırlar. Inşallah sizlerin beklediği hizmetleri yapabilmek için o paraları fazla harcamadan bize teslim ederler. Biz de halk için harcamaya devam ediniz. Bu paralar gerçekten büyük bir para. Yani iki senelik Bartın Belediyesinin bütçesi 1 milyar 500 milyon T Bunun beş yüz milyonu çalışanların maaşına gitsin. 1milyar TL eski parayla1 katrilyon lira 75 bin nüfuslu Bartın hizmet anlamında çok şey yapılır Dolayısıyla bu parlamen fakir fukaranın, yetimin parası olduğunu unutmadan, bu paranın halkın parası olduğunu unutmadan eğer tasarruflu bir şekilde kullanırsak, israftan kaçınırsak şatafat içerisinde bu parayı harcamazsak işte sizlerin beklediği her hizmeti yapabilmek çok kolay daha kolay olacak." MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI