Bugün 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü. İnsan yaşamında büyük rolü olan sessiz kahraman ebelerin bu özel günü, Bartın'da da kutlanıyor. 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü, ebelik mesleğinin önemini anlamak ve bu konuda farkındalık oluşturabilmek adına kutlanan önemli günler arasında yer alıyor.Ebeler, insanın doğumunda ve insan sağlığında büyük bir role sahip. Sağlık Bakanlığı ve Bartın İl Sağlık Müdürlüğü sessiz kahraman ebelerin, bu özel gününü kutladı.Bartın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü'nü kutlayan bir mesaj paylaşıldı.
MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/05/66376aa5c1797.jpg)