Bartın İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantısı birinci ve ikinci birleşimi, Bartın İl genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleşti. Turhan Kalaycı başkanlığında toplanan Bartın İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantısında iki madde karara bağlandı.
Yapılan ilk toplantıya Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Karakaya, İl Genel Meclisi Üyeleri, Birim Müdürleri ve Basın mensupları katıldı.
Gerçekleşen ilk birleşimde gündemin ilk maddesi “Kurt Köyü Jandarma Karakol Binası İmar Planları ile İlgili Komisyon Raporu” oylamaya sunuldu. Oy çokluğu ile kabul edilen madde CHP İl Genel Meclisi Üyelerince reddedildi. CHP Bartın İl genel Meclisi Üyesi Hakan Ceylan ret gerekçesini “Biz Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak reddediyoruz. Bu bakımdan daha iyi bir yerde, tabii ki de o bölgede, organize sanayi bölgesinde iyi bir yani jandarma karakolunun olması gerekiyor ama bence daha iyi bir yer olabileceğini düşündük. Çünkü sel felaketleri yaşıyoruz. İşte sel felaketleri için alınan önlemler ortada. Bu önlemler varken bile Çevre Müdürlüğümüz görüş yazmış. Ama Çevre Müdürlüğümüz bile sel içerisinde kaldı. Dolayısıyla biz buranın imara açılmasının uygun olmadığını düşünüyoruz” şeklinde açıkladı.
Toplantı sonunda Bartın İl genel Meclisi Başkanı Turhan Kalaycı, kararın Bartın’a hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti, tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI