Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin, Bartın kent merkezinde bulunan Şadırvan Camiinde, sabah namazı öncesi yaptığı vaazda İsrail’in, Filistin’de yaptığı katliama ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında cami cemaatini duygulandıran Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin yaptığı konuşmada şu cümleleri aktardı:
“Müslümanlık iman, İslam ve duruştur. İyi günde kötü günde safını belli edeceksin. Kaderi Allah yazar, bize düşenler de durduğumuzdur. Çocuklarımıza onurlu duruşu göstermek lazım. Kan karışan kolayı içmemenin, gözyaşı ile pişmiş hamburgeri yememenin ne kadar soylu bir davranış olduğunu çocuklarımıza, gençlerimize bizim göstermemiz lazım. Her eylem yeniden diriltir bizleri. Yoksa kaybolur gideriz. Bugün Gazze'ye sahip çıkmazsan yarın İstanbul'a sahip çıkamazsın. Türkiye'nin güvenliği Filistin'den başlıyor. Gazze bizim uç beyliğimiz, onlar bizi koruyor. 1917 yılında Kudüs düştü. Çok değil, bir yıl sonra İstanbul düştü. 1917'de İngilizler Kudüs'ü işgal etmiş ardından İngilizler İstanbul'u işgal ediyor. Öyleyse zalimlere meyletmeyeceğiz. Ömür boyu boykot uygulayacağız”.
MUHABİR - YUSUFHAN KABAKCI