Sınırlı Sorumlu Bartın Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi’nin 2024 yılı Olağanüstü Genel Kurulu, Cumartesi günü yapıldı. Genel Kurul’a siyasilerin ilgisi de yoğun oldu.
Genel Kurula, AK Parti Bartın milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Keser, Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol, Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan, Bartın Defterdarı Mecit Özdemir, Bartın Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Barış Özkan, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Özcan Uzun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu’nun da arasında bulunduğu çok sayıda davetli ve Kooperatif üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan heyetinin oluşturulması ile devam eden Genel Kurul’da daha sonra konuşmalara geçildi.
Mert, “Sorumluluklarımızın bilincindeyiz”
Kooperatif Başkanı Hüseyin Mert, yaptığı konuşmada, 139 ortaklı bir kooperatifi, yaşatmak ve sorunlarını çözmenin ciddi bir sorumluluk, özveri ve vizyon gerektirdiğine dikkat çekti. Yönetim Kurulu üyelerinin bunun farkında olduğunu belirten Mert, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yönetim kurulumuz Sınırlı Sorumlu Bartın Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi içinde bulunduğu durumu değerlendirerek, yepyeni bir vizyonla, sorunlarını çözmek, kısır çekişmeler, suçlamalar, genel kurulda yaşanan huzursuzluklara son vermek ve hak ettiği maddi ve marka değerine ulaştırmak ve çevrenin yıldızı yapmak hedefini koymuştur. Biz yönetim olarak bu hedeflere yönelik çalışmalar yaparken, şeffaf, dürüst, ortaklar arasında hiçbir ayırım yapmadan, adil olmak, birlik ve beraberlik içinde çalışmak, kooperatifimizin menfaatini her şeyin üstünde tutmaktır. Her üyemizi kooperatifimizde görev almaya teşvik etmek, bizden sonra görev alacak ortaklarımıza önderlik yapıp yardımcı olmak, tüm üyelerde kooperatifimize sahip çıkmaları konusunda duyarlılık yaratma gayreti içinde olacağız” dedi.
13 maddenin görüşüldüğü kongrede, Hüseyin Mert ve yönetim kurulu güven tazeledi.
EREN SARIKAYA