Komşu illerimiz Zonguldak, Karabük, Bolu'da birden çok AVM bulunurken Bartınlılar konforlu ve çeşitlilik sunan mekanlardan yoksun kalmanın dezavantajını yaşadı.Ülkemizdeki bayram dönemleri, genellikle alışveriş yoğunluğunun arttığı ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli ürünleri satın aldığı zamanlar olarak bilinir. Bu süreçte AVM'ler, ziyaretçilerine geniş bir yelpazede mağazalar, restoranlar ve eğlence seçenekleri sunarak alışveriş deneyimini daha keyifli hale getirir. Ancak Bartın'da AVM olmaması, bayram dönemlerinde vatandaşları olumsuz etkilerken bir kent için büyük bir eksiklik olarak görülüyor. Bartınlılar bayram alışverişlerini tamamlamak için komşu illere gitmek zorunda kaldıklarını belirtirken yerel yönetimden ve iş dünyasından Bartın'a bir AVM kazandırılmasını talep ediyor.![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/04/66196b5453b3a.jpeg)
ŞEVVAL ALTINTAŞ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/04/66196b5453b3a.jpeg)
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/04/66196b5da8260.jpeg)
Bartın’ın göz arşı edildiği besbelli ortada avm diye açılan beyaz eşya mağazaları çok fazla bayramda biz buz dolabı giymiyicez nolur anlayın şunu
Gerçekten çok güzel bir konuya değinmişsiniz büyük eksiklik ben bartına daha yeni taşındım ama burdan alışveriş merkezi için sürekli ya zonguldağa yada karabüğe gidiyoruz çarşida yeterli dükkan olmaması büyük etkisi var temennimiz yapılmasından yana sizler haberci kimliği izle büyük kanalarda bu konuya değinecek yerlerle görüsüp bizim temsilimiz olabilirsiniz burada sadaece halk görüyor bunun hiçbir etkisi olmuyor
Yeni baskandan AVM ve özellikle kadınlar pazarını merkez dışında büyük bir hale taşımak gerekli.
Olsa ne olur, olmasa. Eğer aynı esnaf ve Esnaf anlayışı AVM içinde de olacaksa AVM olmasın.
Çok doğru bir tespit . Yıllardır Bartın için büyük bir eksiklik. Özellikle kış aylarında şehirde sosyallik adına hiçbir faaliyet yok maalesef