Amasra Kaymakamı Kadir Perçi Engelliler Haftası'nı kutladı. Kaymakam Perçi, bu haftanın farkındalık haftası olduğunu hatırlatarak, "Toplum ve devlet olarak engelli bireylere daha mutlu bir gelecek hazırlamak ortak sorumluluğumuzdur" dedi.
HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ
Özel bireylere olan hassasiyetin artması konusunda farkındalık oluşturmak istediğini söyleyen Perçi, Amasra Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımladı. Kaymakam Perçi mesajında, "Engelliler Haftası, birlikte yaşadığımız engelli bireylerin sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakmak için her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan önemli bir farkındalık haftasıdır. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği zaman; spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda engel tanımadan herkes gibi başarılı ve üretken olabildiklerini kanıtlamışlardır. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan kendimize ve çevremize bu anlayışla ve hassasiyetle hareket etmeliyiz. Hayatın her evresinde engelleri ortadan kaldıracak koşulları oluşturmak, toplum ve devlet olarak engelli bireylere daha mutlu bir gelecek hazırlamak ortak sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle; bu haftanın toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkıda bulunmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve başarı dolu günler dilerim" ifadelerini kullandı.
Haber Merkezi