İlk kaza, Şiremirçavuş Mahallesi’nde gerçekleşti. Almanya’dan tatil için memleketi Bartın’a gelen Ayşe Işık, araba kiralama şirketinden kiraladığı araç ile trafik ışıklarından geçmeye çalışırken, ışığın kırmızıya dönmesi ile ani fren yaptı. Ancak, arkasında bulunan Bartın İl Özel İdaresi’ne ait iş aracı, ani fren nedeniyle duramayarak Ayşe Işık’ın aracına arkadan çarptı.
Kaza sonrasında olay yerine 112 Acil Sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. İlk müdahalenin ardından Ayşe Işık, Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayda araçta maddi hasar meydana gelirken, polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.
3 GÜNDE 2 KAZA
İkinci kaza ise olaydan iki gün sonra Tuna Mahallesi’nde meydana geldi. Ayşe Işık’a araba kiralama şirketi tarafından yeni bir araç teslim edilmişti. Ancak, seyir halindeyken yaya geçidinde ani fren yapan Işık’ın aracına, arkasında bulunan başka bir araç çarptı. Bu kazada yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.