6 Haziran "Diyetisyenler Günü" olarak kutlanıyor. Bartın Devlet Hastanesi günün anlam ve önemi ile ilgili bir mesaj yayımladı. Hastanenin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı öğün oluşturma, vücut ağırlığı yönetimi konularında toplumu yönlendiren diyetisyenlerimizin, “6 Haziran Diyetisyenler Günü” kutlu olsun" ifadelerine yer verildi.
Bartın Devlet Hastanesi tarafından yapılan paylaşımda da yazıldığı üzere, diyetisyenlerin bireylerin sağlıklı yaşaması ve dengeli beslenmesine yardımcı olan sağlık çalışanlardır. Diyetisyenler, hasta veya danışanlarına özel listeler ve programlar hazırlayarak, onları yakından takip ederler. MUHABİR - EDA KOÇ
![](https://www.bartinhalkgazetesi.com.tr/images/files/2024/06/6661717291942.jpg)