Bartın Devlet Hastanesi Göz Polikliniği, sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve hasta bakımını daha etkili hale getirmek amacıyla Optik Koherens Tomografi (OCT) cihazını hizmete sundu. Yapılan açıklamaya göre, bu yeni teknoloji sayesinde hastalara herhangi bir ilaç kullanımına gerek kalmadan detaylı taramalar gerçekleştirilebilecek.Bartın Devlet Hastanesi, sağlık hizmetleri kalitesini artırmak ve daha hızlı teşhis imkanları sunmak adına cihaz ve ekipmanlarını güncellemeye devam ediyor. Bu çerçevede alınan Optik Koherens Tomografi (OCT) cihazı, göz hastalıklarının tanısında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.Optik Koherens Tomografi (OCT) cihazı, özellikle Retina hastalıkları ve glokom (göz tansiyonu) tanısı konusunda etkili bir araç olarak kullanılıyor. Ayrıca, şeker hastalığına bağlı göz problemleri, sarı nokta hastalığı ve retina damar tıkanıklığı sonrasında oluşan makula ödem tanısında da bu cihazdan faydalanılabiliyor.Bu yenilikçi teknoloji ile birlikte, hastalar daha hızlı ve güvenilir bir şekilde teşhis edilerek tedavi süreçlerine daha etkin bir şekilde başlanabilecek. ŞEVVAL ALTINTAŞ
SAĞLIK
Yayınlanma: 31 Aralık 2023 - 15:36
Göz sağlığında yeni çağ
Bartın Devlet Hastanesi Göz Polikliniği, vatandaşlara yeni bir hizmet sunuyor.
SAĞLIK
31 Aralık 2023 - 15:36
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir