Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Futbol Genç Erkekler ve Genç Kızlar Grup Müsabakaları 9-10-11 Şubat 2024 tarihleri arasında Ömertepesi sentetik saha ve Amasra Stadı’nda düzenlenecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek olan Okul Sporları Futbol Liseler arasaı Genç Erkekler ev Liseler arası genç Kızlar Grup Müsabakaları 9 Şubat 2024 Cuma günü Amasra Stadı ve Ömertepesi sentetik sahalarda saat:10.00’da başlayacak.
Grup Şampiyonasına 11 ilden 18 takım katılacak. Ev sahibi Bartın’ın yanı sıra Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Samsun, Sakarya ve İstanbul ilinden sporcular katılım gösterecek.
Genç Erkekler müsabakalarında temsilcimiz Bartın şampiyonu TOBB Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Gerede Anadolu Lisesi (Bolu), Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Çankırı), Düzce Spor Lisesi (Düzce), Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi ( Karabük), Kastamonu Göl Anadolu Lisesi ( Kastamonu), Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi (Sinop), Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ( Zonguldak), Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi (Samsun), Sakarya Spor Lisesi ( Sakarya), TOKİ Atakent Spor Lisesi ( İstanbul), RuhiSarıalp Spor Lisesi (İstanbul), Genç Kızlar müsabakalarında Demir Çelik Anadolu Lisesi ( Karabük), İstiklal mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Samsun ), Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sakarya), TOKİ Yahya Kemal Çok Programlı Anadolu Lisesi ( İstanbul), Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ( İstanbul) ve Kastamonu Göl Anadolu Lisesi (Kastamonu) okul takımları mücadele edecek.
Muhammet Bayraktar