Bartın'ın Kalaycı köyünde yaşayan ve genç yaşında kanserle mücadele eden Kübra Yalçın, son nefesini verdi. 24 yaşındaki genç, uzun süredir kanser tedavisi görmesine rağmen, tüm çabalara rağmen hastalığına yenik düştü.
Kübra Yalçın'ın vefatı, ailesi başta olmak üzere tüm yakınlarını derin bir üzüntüye boğdu. Genç yaşta hayata gözlerini yuman Kübra, sadece ailesinin değil, köy halkının da sevgi ve saygısını kazanmıştı. Kalaycı köyü, Kübra'nın kaybıyla büyük bir matem atmosferine büründü.
Genç yaşta aramızdan ayrılan Kübra Yalçın'ın cenazesi, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Kalaycı köyünde gerçekleştirilen cenaze törenine, ailesinin yanı sıra çevre köylerden ve şehirden gelen birçok kişi de katıldı. Kübra'nın vefatı, sadece yakın çevresini değil, Bartın ilinin geniş bir kesimini derinden sarstı.
ALLAH rahmet eylesin mekanını cennet eylesin inşallah. ALLAH cennetle ödüllendirsin. Acıyla yanan Anne Babaya sabır versin. Kelimeler yetmez bu acının tarifine. Eşi ölene dul Annesi ölene öksüz Babası ölene yetim demişler. Ama evladı ölene bir sıfat koyamamışlar. Çünkü bu acıyı tarif edecek biz söz sıfat yok.