İsrail’in Gazze’ye olan saldırılarını kınamak ve çocuk ölümlerine dikkat çekmek için Bartın’da “Gazze’de Çocuk Olmak” temalı konferans düzenlendi.
Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan konferansa Bartın İl Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans İl Millî Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı’nın konuşmasıyla devam etti.
Doç. Dr. Halid Üveysi konuyla ilgili konuşma yaptı. “Gazze’de Çocuk Olmak” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin eserlerini okumalarının ardından öğrencilere ödülleri takdim edildi.
MUHABİR - EDA KOÇ