Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı gereğince, Okullar arası Yıldız Erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakaları büyük çekişme içerisinde devam ediyor.
4 Grupta toplam 20 takım çeyrek finale çıkma mücadelesi verdi., 11 Mart tarihinde çeyrek finalde rakiplerini eleyen Merkez İmam Hatip Ortaokulu ile Mustafa Kemal Ortaokulu yarı finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen iki ekip arasındaki yarı final mücadelesini Taha Yıldız – Enes Çelik hakem ikilisi yönetti.
Ömertepesi Spor Salonunda Merkez İmam Hatip Ortaokulu Ortaokulu ile Mustafa Kemal Ortaokulu Ortaokulu arasında oynanan mücadele büyük çekişme içerisinde geçti. Maçın ilk yarısı başa baş bir mücadele şeklinde geçti. 15’er dakikadan iki devre halinde oynanan maçta girilen pozisyonlardan Meret Çavuş (2) ve Oğuzhan Çetin ile değerlendiren Merkez İmam Hatip Ortaokulu ilk yarıyı 3-1 önde bitirdi. Mustafa Kemal Ortaokulu takımının ilk yarıdaki tel golünü Furkan Yaman kaydetti.
Karşılaşmanın ikinci yarısında beraberliği sağlamak için Mustafa Kemal Ortaokulu yoğun çaba harcadı. İlk yarıyı 3-1 önde kapatan Merkez İmam Hatip Ortaokulu ikinci yarıda da açık bir oyun ortaya koydu. Merkez İmam Hatip Ortaokulu ilk dakikalarda baskılı oyunu karşısında Mustafa Kemal Ortaokulu, direnç gösterirken ani kontra ataklarla aradaki farkı indirmeye çalıştı.
Tempolu geçen karşılaşmada rakip kalede girdiği pozisyonlardan Oğuzhan Çetin (2) ve Mert Çavuş ile sonuç alan Merkez İmam Hatip Ortaokulu karşılaşmadan 6-2 galip ayrıldı. Rakibine farklı skorla mağlup olan Mustafa Kemal Ortaokulu takımının ikinci yarıdaki tek golünü Emircan kaydetti.
Okullar Arası Yıldız Erkekler Futsal il birinciliği müsabakalarında yarı finalde karşılaştığı Mustafa Kemal Ortaokulu takımı karşısında sahadan 6-2 galibiyetle ayrılan Merkez İmam Hatip Ortaokulu adını finale yazdırdı.